Archiwum Rodziny Hassa

kolekcja Archiwum Rodziny Hassa
autorzy/autorki Zbigniew Hassa
występują Irena Hassa; Joanna Hassa; Katarzyna Hassa; Wojciech Pruszkowski; Agnieszka Pruszkowska; Maciej  Pruszkowski
lokacje Kajetany, Polska
rok 1989

Autorem filmów jest Zbigniew Hassa, od 14. roku życia pracował jako elektromonter w Tramwajach Warszawskich (wtedy MZK). Gdy urodziły się jego córki Joanna i Katarzyna, postanowił zacząć filmować wydarzenia z życia rodziny.

Film jest relacją z pobytu rodziny Hassa na ich działce w Kajetanach. Irena Hassa z córkami Joasią i Kasią w towarzystwie rodziny (brat Ireny Wojciech Pruszkowski, jego żona Agnieszka, syn Maciek) rozmawiają przy budowie domku. Obok sterty białych cegieł ustawiony jest stolik turystyczny, Irena nalewa napój z butelki do kubka i podaje chłopcu. Irena z Joasią i Kasią jedzą przy stoliku turystycznym. Niedaleko budowy domu stoi rozbity namiot, Irena zwija linkę, Asia czyści wnętrze namiotu, Kasia obok tańczy. Ujęcie obu dziewczyn siedzących na trawie ze świnką morską o imieniu Piggy, które karmią ją trawą. Ujęcie sąsiadującego z działką domu w budowie i jego właścicieli. Kasia siedzi na trawie z mamą i siostrą, płacze, trzymając się za nadgarstek, Asia ją przytula, Kasia pokazuje mamie bolący palec.

słowa kluczowe Kajetany  działka  budowa domu  cegły  picie  stolik turystyczny  jedzenie  namiot  sprzątanie  świnka morska  bolący palec  rodzina