Archiwum Rodziny Hassa

autorzy/autorki Zbigniew Hassa
występują Irena Hassa; Katarzyna Hassa
rok 1988

Autorem filmów jest Zbigniew Hassa, od 14. roku życia pracował jako elektromonter w Tramwajach Warszawskich (wtedy MZK). Gdy urodziły się jego córki Joanna i Katarzyna, postanowił zacząć filmować wydarzenia z życia rodziny.

Zdjęcia zrealizowane w czasie jednego z wyjazdów Kasi Hassa do sanatorium w Rabce, której towarzyszyła mama Irena. Ujęcia plenerowe, lato. Widok na parking ze stojącym i przyczepą campingową, na chatę w góralskim stylu. Na chodniku stoi Irena z Kasią, która zbiera kamienie i rzuca nimi przed siebie. Panorama gór. Irena i Kasia, trzymając się za ręce, przechodzą przez ulicę, widać drogowskazy „Nowy Sącz”, „Limanowa”. Panorama okolicy: góry, bloki mieszkalne, na dachu budynku zatknięte polskie flagi. Kasia spaceruje z mamą, podnosi z ziemi kamyk i pokazuje do kamery, Irena się uśmiecha. Scenki z wesołego miasteczka: Kasia jeździ małym samochodzikiem, kręci się w kapsule z napisem „Apollo”, siedzi w helikopterze, którym można poruszać za pomocą dźwigni. Irena obserwuje Kasię kręcącą się na karuzeli z samolotami.

słowa kluczowe Polska  Rabka-Zdrój  lato  parking  chata góralska  spacer  góry  drogowskaz  bloki mieszkalne  flaga  wesołe miasteczko  samochodzik  karuzela  helikopter  samolot