Archiwum Rodziny Hassa

autorzy/autorki Zbigniew Hassa
występują Irena Hassa; Joanna Hassa; Katarzyna Hassa
rok 1988–1989

Autorem filmów jest Zbigniew Hassa, od 14. roku życia pracował jako elektromonter w Tramwajach Warszawskich (wtedy MZK). Gdy urodziły się jego córki Joanna i Katarzyna, postanowił zacząć filmować wydarzenia z życia rodziny.

Film relacjonuje zwiedzanie ogrodu zoologicznego w Warszawie, widzimy na nim Irenę Hassa z córkami Joanną i Katarzyną. Zbliżenie na napis „ZOO” na bramie. Wiewiórka zeskakuje z ławki. Widać przykucnięte Joasię i Kasię, które próbują ją zwabić. Ujęcia zwierząt: małpki w klatce, słoń, niedźwiedzie, tygrys, żyrafy. Dziewczyny stoją przy barierce jednego z wybiegów. Irena z córkami siedzą na ławce, jedzą kanapki. Ujęcia kolejnych zwierząt: walczące koziołki, zebry, żubr, pantera. Ujęcie Joasi i Kasi, które rzucają chleb w stronę pływających po wodzie białych i czarnych łabędzi. Kolejne scenki z zoo: bociany, foki, kąpiące się niedźwiedzie polarne, niedźwiedź polarny wyciąga z wody oponę. Spektakl w przedszkolu, Kasia występuje w przebraniu i kapelusiku na głowie. W przedszkolnej sali przy długim stole siedzą odświętnie ubrane dzieci. Nauczycielki przedszkolne stoją przy biurku, na którym leży sterta kwiatów, podchodzi do nich chłopiec z bukietem. Ujęcia siedzących dzieci, nauczycielek i stojących pod ścianą rodziców. Irena przebiera Kasię po przedstawieniu. Kasia wychodzi z przedszkola w towarzystwie Joasi. Kasia z mamą jadą na rowerach przez osiedle, Kasia, przejeżdżając, pokazuje język do kamery. Ujęcie z balkonu.