Archiwum Rodziny Hassa

występują Irena Hassa; Zbigniew Hassa; Joanna Hassa; Katarzyna Hassa
lokacje Mrzeżyno, Polska  Warszawa, Polska
rok 1983–1984

Autorem filmów jest Zbigniew Hassa, od 14. roku życia pracował jako elektromonter w Tramwajach Warszawskich (wtedy MZK). Gdy urodziły się jego córki Joanna i Katarzyna, postanowił zacząć filmować wydarzenia z życia rodziny.

Film zrealizowany podczas wyjazdu wakacyjnego rodziny Hassa nad morze do miejscowości Mrzeżyno. Na filmie widoczni są Irena i Zbigniew Hassa oraz ich córki Joanna i Katarzyna. Scenki z plaży: Kasia siedzi na piasku, Joasia bawi się dmuchaną piłką, później dziewczynki podchodzą do morza. Zbigniew z Kasią na rękach spaceruje brzegiem morza. Dziewczynki bawią się w piasku. Irena z Kasią na rękach stoi w wodzie. Ujęcia Ireny pływającej w morzu, później jest w morzu z Joasią, uczy ją pływać. Irena z córkami obok zamku z piasku. Ujęcia kąpieli w morzu, pływająca Joasia i Irena, później Zbigniew bawiący się z Joasią w morzu. Kasia siedzi na piasku obok zakopanej po szyję Joasi. Ujęcia Ireny z córkami w porcie rybackim, przyglądają się, jak rybacy wyjmują ryby z wielkiej sieci. Ujęcia z plaży: Joasia i Kasia bawią się w piasku, widać wzburzone morze. Asia tańczy przed kamerą. Siostry, trzymając się za ręce, idą przez wydmy. Na wydmie widać siedzącą na kocu Irenę z Joasią, schronione za parawanem. Obok na piasku bawi się Kasia. Dziewczynki bawią się piłką. Joasia przed zabytkowym kościołem (niewyraźne zdjęcia). Krótkie ujęcie z wycieczki statkiem turystycznym, przy barierce widać Irenę z Joasią. Ujęcia ze spaceru po miasteczku, widać spacerującą Joasię. Joasia schodzi i wchodzi po schodach prowadzących na plażę. Zachód słońca nad morzem. Miasteczko. Kasia buja się na słoniu (automat na monety), obok stoi Irena ze znajomymi. Ujęcia z plaży, dziewczynki bawią się na piasku, Irena siedzi za parawanem, widać, że jest silny wiatr. Dziewczynki wygłupiają się i tańczą przed kamerą. Irena z Kasią siedzą za parawanem. Dziewczynki biegają po plaży. Relacja z wycieczki do zoo, prawdopodobnie są to już zdjęcia z Warszawy. Irena z Kasią na ręku i Joasią stoją przy klatce z małpkami. Ujęcia koziołka. Irena podchodzi z dziewczynkami do zagrody kucyka, głaszczą go po pysku. Mama z córkami przy zagrodzie koni, później oglądają słonie. Irena siedzi na ławce, poprawia szelki ogrodniczek Kasi, siedząca obok Joasia je kanapkę.