Archiwum Rodziny Hassa

autorzy/autorki Zbigniew Hassa
występują Irena Hassa; Zbigniew Hassa; Joanna Hassa; Katarzyna Hassa
rok 1984

Autorem filmów jest Zbigniew Hassa, od 14. roku życia pracował jako elektromonter w Tramwajach Warszawskich (wtedy MZK). Gdy urodziły się jego córki Joanna i Katarzyna, postanowił zacząć filmować wydarzenia z życia rodziny.

Relacja z wakacyjnego wyjazdu do Szklarskiej Poręby. Na filmie widoczni są Irena i Zbigniew Hassa, ich córki Joanna i Katarzyna. Zdjęcia plenerowe. Joasia wspina się po skałkach. Siedzące na murku Irena i obie córki jedzą kanapki. Joasia wygłupia się do kamery. Irena z córkami oglądają wodospad zza siatkowego ogrodzenia. Ujęcie wodospadu. Później idą kładką między wysokimi skałami, wśród innych turystów. Stoją na platformie, z której można oglądać wodospad. Kiedy wracają, wyprzedza je zakonnica. Irena z córkami na kładce wśród skał, Joasia idzie tanecznym krokiem. Tłum turystów na polanie wśród gór, widać zachmurzone niebo. Na polanie ląduje spadochroniarz. Zbigniew z Kasią i Ireną siedzą na pniu. Ujęcie siedzących Ireny i Joasi, uśmiechają się do kamery. Ujęcia z wyciągu krzesełkowego, widok na góry.

słowa kluczowe Polska  Szklarska Poręba  wycieczka  skałki  wodospad  polana  góry  skoki spadochronowe  wyciąg krzesełkowy