Archiwum Rodziny Pisarków

autorzy/autorki Walery Pisarek
kraj Wielka Brytania
lokacje Londyn, Wielka Brytania

Walery Pisarek był znanym językoznawcą, medioznawcą i popularyzatorem nauki. Kupił kamerę na początku lat 60., podczas wyjazdu służbowego na Węgry, dokąd pojechał jako kierownik artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca Domu Kultury w Nowej Hucie.

Film z podróży zagranicznej, nakręcony przy okazji służbowego wyjazdu autora, który w tamtych czasach prywatnie za granicę nie wyjeżdżał. To filmowa pocztówka z Londynu przełomu lat 60. i 70. Piętrowe autobusy, policja konna, Trafalgar Square, Guards Crimean War Memorial, Piccadilly Circus, Portobello Road ze słynnym pchlim targiem: stoiska z ubraniami, instrumentami muzycznymi, obrazami, ceramiką, uliczni grajkowie, moda końca lat 60., wreszcie, co nie dziwi z racji zawodowych zainteresowań autora, kiosk z gazetami.

(KN)