Archiwum Rodziny Heyke

występują Krzysztof Heyke; Krzysztof Tarasiewicz
kraj Nepal
rok 2001

Nepal, 4000 metrów nad poziomem morza, podejście na ośmiotysięcznik Manaslu. Materiał dokumentalny z wyprawy wysokogórskiej, która odbyła się w 2001 roku. Jej celem było zdobycie znajdującego się w Nepalu ośmiotysięcznika Manaslu. Kierownikiem wyprawy na Górę Dusz, jak nazwany jest ten szczyt, był Krzysztof Tarasiewicz. Niestety duże opady śniegu sprawiły, że szczyt nie został zdobyty. Zdjęcia zostały zrealizowane na wysokości ponad 4000 metrów, w scenerii wysokogórskiej. Sceny rodzajowe z obozowiska na kamienistym zboczu góry. Trzy namioty typu igloo i dwa duże, klasyczne namioty z trójkątnym dachem. Pomiędzy namiotami stoją beczki służące do transportu sprzętu i prowiantu, widać rozpostartą linę z tybetańskimi flagami modlitewnymi. Jak wspomina Krzysztof Heyke, obóz sąsiadował z wysokogórską zagrodą dla jaków, której jednak w filmie nie widzimy.

słowa kluczowe wspinaczka wysokogórska  góry  himalaizm  alpinizm  obóz  beczki  namioty  tybetańskie flagi modlitewne