Archiwum Rodziny Heyke

występują Krzysztof Heyke; Krzysztof Tarasiewicz
kraj Nepal
rok 2001

Nepal, 4000 metrów nad poziomem morza, podejście na ośmiotysięcznik Manaslu. Materiał dokumentalny z wyprawy wysokogórskiej, która odbyła się w 2001 roku. Jej celem było zdobycie znajdującego się w Nepalu ośmiotysięcznika Manaslu. Kierownikiem wyprawy na Górę Dusz, jak nazwany jest ten szczyt, był Krzysztof Tarasiewicz. Niestety duże opady śniegu sprawiły, że szczyt nie został zdobyty. Zdjęcia zostały zrealizowane na wysokości ponad 4000 metrów. Na film składają się sceny rodzajowe z wyprawy wysokogórskiej, widzimy m.in. niektórych jej uczestników w strojach wspinaczkowych, czekany wbite przy wejściu do jednego z namiotów, flagi palikowe służące do oznaczania miejsc na wypadek opadów śniegu i wreszcie piękne, majestatyczne panoramy pasm górskich, filmowane z poziomu ponad chmurami.

słowa kluczowe wspinaczka  himalaizm  alpinizm  wysokie góry  czekan  zima  śnieg  lód  chmury