Archiwum Rodziny Oparowskich

kolekcja Archiwum Rodziny Oparowskich
autorzy/autorki Zygmunt Oparowski
występują Zygmunt Oparowski; Maria Oparowska z domu Gorzelak; Wanda Oparowska; Lech Oparowski

Maria i Zygmunt Oparowscy, córka Wanda, syn Lech.

Film z wakacyjnego wyjazdu rodziny Oparowskich ze znajomymi nad morze. Kołobrzeg. Ujęcie marynarzy stojących na drabince na maszcie jachtu morskiego, zbliżenie na burtę z napisem: „Zawisza Czarny Kołobrzeg”. Latarnia morska w Kołobrzegu. Budka z napisem: „Żegluga szczecińska”. Ujęcie jachtów wypływających z portu. W morze wypływa okręt, na pokładzie którego stoją marynarze i przykryte działo wojskowe. Maria z Leszkiem siedzą na murku na molo, Maria okrywa jego ramiona płaszczem. Do portu wpływa żaglowiec. Zygmunt stojący na drewnianym pomoście robi zdjęcia. Na latarni morskiej widać tablicę pamiątkową z napisem: „Bohaterom poległym w walce z najeźdźcą hitlerowskim o wolność i niepodległość Związku Radzieckiego i Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej”. Maria z Wandą i Leszkiem stoją na tarasie latarni morskiej. Widok z góry na port i brzeg morza. Ośrodek domków campingowych w Kołobrzegu. Wnętrze pokoju, na piętrowych łóżkach leżą Wanda i Leszek. Maria ubrana w fartuszek wyciera ścierką umyte talerze i łyżki. Obok stoi metalowa miska do zmywania. Maria i Zygmunt na plaży, siedzą na kocu za parawanem. Wanda gra w piłkę z dziewczynami. Wanda i Leszek w towarzystwie dziewczyn w czepkach kąpielowych na głowach idą brzegiem morza, później wchodzą do wody. Maria staje nad brzegiem morza i przywołuje Leszka, który niezadowolony wychodzi z wody. Muszla koncertowa w Kołobrzegu. Ujęcia z koncertu, wypełnione publicznością ławki, na scenie widać fortepian i wykonawców. Panorama plaży. Z wody wychodzi Wanda w czepku kąpielowym, Leszek wskakuje do wody. Wanda i Leszek się kąpią. Maria i Zygmunt siedzą w koszu plażowym. Maria spaceruje z Leszkiem brzegiem morza, Leszek trzyma w rękach aparat fotograficzny. Zygmunt przechadza się brzegiem morza. Do portu wpływa biały statek wycieczkowy Balladyna, na pokładzie liczni pasażerowie. Ujęcia z pokładu statku latarni morskiej i oddalającego się brzegu. Wanda, Leszek i Maria na pokładzie statku, Maria odwraca się do kamery i się uśmiecha.