Archiwum Rodziny Kamińskich

autorzy/autorki Andrzej Kamiński
występują Andrzej Kamiński; Urszula Kamińska
rok 1982

Warszawa. Film ślubny Urszuli i Andrzeja Kamińskich, 10 lipca 1982 roku. Dzień rozpoczął się od ceremonii w Urzędzie Stanu Cywilnego na Starym Mieście w Warszawie. Małżonkowie zawierają związek małżeński i przyjmują gratulacje od rodziny i najbliższych, którzy ustawiają się w kolejce. Zwyczajowo para młoda zbiera rozrzucone pod USC monety. Ślub kościelny pary odbył się tego samego dnia w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Alfreda Nobla w Warszawie. Tym razem panna młoda ubrana jest w suknię ślubną, w czasie ceremonii cywilnej miała na sobie elegancką sukienkę. Ksiądz, a wraz z nim pozostali uczestnicy ceremonii, wykonują gest krzyża. Państwo młodzi wypowiadają do mikrofonu słowa przysięgi małżeńskiej. Wychodzą z kościoła, błyskają flesze. Na zewnątrz drugi już raz tego dnia przyjmują gratulacje od bliskich i zbierają rozrzucone monety.