Archiwum Rodziny Lenarczyków

kolekcja Archiwum Rodziny Lenarczyków
autorzy/autorki Marek Lenarczyk. Elżbieta Lenarczyk
występują Marek Lenarczyk; Elżbieta Lenarczyk; Janina Lenarczyk; Stefania Boruta
rok 1986; 1987

Marek Lenarczyk, Elżbieta Lenarczyk (żona), syn, Janina Lenarczyk (mama Marka Lenarczyka), Stefania Boruta (mama Elżbiety Lenarczyk).

Film zrealizowany kamerą radziecką LOMO Super 8 mm. Sceny z życia rodziny Lenarczyków z lat 1986–1987. Wnętrze mieszkania. Kilkuletni syn Elżbiety i Marka je zupę, oblizuje łyżkę, wystawia język do kamery, bawi się samochodzikami, skacze i biega po pokoju, tańczy i śpiewa z babcią, mamą taty. Elżbieta zakrapla oczy swojej matce Stefanii. Zimowy plener. Chłopiec pcha sanki w głębokim śniegu. Ciepłe dni w ogrodzie przed domem: Elżbieta w stroju kąpielowym relaksuje się w hamaku, razem z matką siedzą na leżakach, chłopiec jeździ moskwiczem na pedały, je z mamą truskawki, huśta się w hamaku.

(KN)