Archiwum Rodziny Krzeszowiaków

kolekcja Archiwum Rodziny Krzeszowiaków
autorzy/autorki Leszek Krzeszowiak
występują Leszek Krzeszowiak; Barbara Krzeszowiak; Małgorzata Krzeszowiak; Barbara Krzeszowiak
rok 1960–1969

Leszek Krzeszowiak był narciarzem (m.in. wicemistrzem Polski w slalomie w 1949 roku w Karpaczu), trenerem narciarskim, wykładowcą akademickim, sędzią, dyrektorem Wydziału Sędziowskiego i Narciarstwa Powszechnego w Polskim Związku Narciarskim. Pasjonował się też filmowaniem sportu oraz ważnych wydarzeń, nie tylko rodzinnych. Zdjęcia kręcone były czechosłowacką kamerą Admira 16 mm.

Sceny rodzajowe z lat 60. z rodzinnego wyjazdu na narty do Bukowiny Tatrzańskiej. Występują Leszek Krzeszowiak, jego żona Barbara, córki Małgorzata i Barbara oraz znajomi rodziny. Przyjazd do Bukowiny Tatrzańskiej. Grupa osób wysiada z samochodu. Kolega autora filmu zdejmuje narty z dachu skody octavii. Dzieci ślizgają się na lodzie przed domem. Narciarze zjeżdżają z niewielkiego wzniesienia. Prószy śnieg.

(KN)

słowa kluczowe Bukowina Tatrzańska  lód  kot  samochód  skoda octavia  narty  śnieg  zima  góry  kamera admira