Archiwum Rodziny Krzeszowiaków

kolekcja Archiwum Rodziny Krzeszowiaków
autorzy/autorki Leszek Krzeszowiak
występują Barbara Krzeszowiak; Małgorzata Krzeszowiak; Barbara Krzeszowiak; Pimpuś
rok 1966

Leszek Krzeszowiak był narciarzem, trenerem sportowym, wykładowcą akademickim, sędzią, dyrektorem Wydziału Sędziowskiego i Narciarstwa Powszechnego w Polskim Związku Narciarskim oraz filmowcem amatorem, który rejestrował głównie sport oraz wydarzenia rodzinne. Zdjęcia kręcone były czechosłowacką kamerą Admira 16 mm.

Ten film nagrany został w dniu I komunii córki Leszka Krzeszowiaka, Barbary, i przedstawia sceny rodzajowe nagrane w krakowskim ogrodzie rodziny Krzeszowiaków, rodzinne rozmowy, wspólne pozowanie do zdjęć, zabawy z psem Pimpusiem i spacer ulicami miasta. Oprócz ubranej w białą sukienkę bohaterki dnia występują również: jej siostra Małgorzata, mama Barbara oraz dziadkowie.

(KN)

słowa kluczowe Kraków  ogród  ulica  pierwsza komunia  wianek  pies  zdjęcia  rodzina