Archiwum Rodziny Krzeszowiaków

występują Leszek Krzeszowiak
rok 1960–1970
barwa Barwny

Leszek Krzeszowiak był narciarzem (m.in. wicemistrzem Polski w slalomie w 1949 roku w Karpaczu), trenerem narciarskim, wykładowcą akademickim, sędzią, dyrektorem Wydziału Sędziowskiego i Narciarstwa Powszechnego w Polskim Związku Narciarskim. Zajmował się również filmowaniem sportu oraz ważnych wydarzeń rodzinnych. Zdjęcia kręcone były czechosłowacką kamerą Admira 16 mm.

Ten film nagrany został podczas obozu narciarskiego dla studentów krakowskiego Studium Wychowania Fizycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Szklarskiej Porębie, na którym Leszek Krzeszowiak był instruktorem. Obraz w konwencji filmu instruktażowego dla początkujących narciarzy. Pokazuje m.in. prawidłowe trzymanie kijków, technikę obrotu, prawidłową pozycję ciała podczas zjazdu, ćwiczenia przenoszenia ciężaru ciała, różne techniki jazdy i hamowania oraz bezpiecznej wywrotki.

(KN)

słowa kluczowe Szklarska Poręba  zima  śnieg  góry  stok  obóz  nauka  zjazd  narty  wiązania  kijki  instruktor  studia  sport  ćwiczenia  student