Archiwum Rodziny Krzeszowiaków

autorzy/autorki Barbara Krzeszowiak
występują Leszek Krzeszowiak
rok 1960–1970

Leszek Krzeszowiak był narciarzem (m.in. wicemistrzem Polski w slalomie w 1949 roku w Karpaczu), trenerem narciarskim, wykładowcą akademickim, sędzią, dyrektorem Wydziału Sędziowskiego i Narciarstwa Powszechnego w Polskim Związku Narciarskim. Zajmował się również filmowaniem sportu oraz ważnych wydarzeń rodzinnych. Zdjęcia kręcone były czechosłowacką kamerą Admira 16 mm.

Zwykle filmował innych, w tym krótkim obrazie sam jest bohaterem, autorką zdjęć była wobec tego najprawdopodobniej jego żona Barbara. Widzimy Leszka Krzeszowiaka na nartach pod kopcem Kościuszki w Krakowie. Towarzyszy mu jego ukochany pies Pimpuś.

(KN)

słowa kluczowe Kraków  kopiec Kościuszki  zima  śnieg  góry  stok  narty  pies  kamera Admira