Archiwum Rodziny Szczepanowskich

kolekcja Archiwum Rodziny Szczepanowskich
autorzy/autorki Feliks Szczepanowski
występują Michał Szczepanowski; Barbara Szczepanowska; Paweł Kopczyński; Andrzej Obłuski; Nadia Bojadżijew; Irena Kirjacka; Elidia Melnyk; Jan Zakrzewski; Jerzy Ługiewicz
rok 1980

Michał Szczepanowski, Barbara Szczepanowska, Paweł Kopczyński, Andrzej Obłuski, Nadia Bojadżijew, dyrekcja szkoły i nauczyciele: Irena Kirjacka, Elidia Melnyk, Jan Zakrzewski – zasłużony pedagog szkół muzycznych I i II stopnia na Miodowej (nauczyciel gry na fortepianie, akompaniator i dyrygent szkolnej orkiestry), Jerzy Ługiewicz – wiolonczelista, wieloletni koncertmistrz Orkiestry Teatru Wielkiego w Warszawie i zasłużony pedagog szkoły muzycznej na Miodowej.

Autorem nagrania był Feliks Szczepanowski, skrzypek, członek Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej w latach 1953–1995. Kamera Sony przywieziona z filharmonicznego tournée po Japonii.

Film nagrany podczas uroczystości zakończenia roku ósmych klas PPSM nr 1 im. E. Młynarskiego przy ulicy Miodowej w Warszawie. Jednym z absolwentów jest Michał Szczepanowski. Aula szkoły. Uroczystość rozdania świadectw i stałe jej elementy: wprowadzenie sztandaru, przemowy, podziękowania, oklaski, uczniowski koncert. Michał Szczepanowski gra na wiolonczeli, jego kolega Paweł Kopczyński na skrzypcach. Akompaniuje Jan Zakrzewski. Po części oficjalnej następuje poczęstunek. Widać osobne stoły uczniowskie i nauczycielsko-rodzicielskie. Jerzy Ługiewicz wskazuje Barbarze Szczepanowskiej obiektyw, ona krzywi się do kamery.

(KN)

słowa kluczowe szkoła  aula  sztandar  świadectwo  koncert  wiolonczela  skrzypce  ksylofon  fortepian  kanapka