Archiwum Rodziny Szczepanowskich

autorzy/autorki Piotr Reichert
rok 1981

Cz. 1

Film nagrany w maju 1981 roku podczas uroczystości pogrzebowych kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tłumy ludzi na placu Piłsudskiego w Warszawie. Las głów. W tle hotel Victoria. Kwiaty na ulicy. Kondukt pogrzebowy. Księża, poczty sztandarowe, flagi, transparenty, hierarchowie kościelni, politycy. W oczekującym tłumie widoczne poruszenie, kiedy zbliża się trumna niesiona przez działaczy Solidarności. Na trumnie purpurowy biret kardynalski. Ludzie zadzierają głowy, podnoszą aparaty fotograficzne, robią zdjęcia, niższa kobieta trzyma w górze lusterko.

Cz. 2

Ogród przed domem. Kobieta karmi koty. Małe koty bawią się ze sobą.

(KN)

słowa kluczowe Warszawa  plac Piłsudskiego  hotel Victoria  kardynał  pogrzeb  kondukt  księża  Solidarność  trumna  biret  aparat fotograficzny  lusterko  tłum  koty