Archiwum Rodziny Hassa

występują Irena Hassa; Zbigniew Hassa; Katarzyna Hassa
lokacje Rabka-Zdrój, Polska
rok 1987

Autorem filmów jest Zbigniew Hassa, od 14. roku życia pracował jako elektromonter w Tramwajach Warszawskich (wtedy MZK). Gdy urodziły się jego córki Joanna i Katarzyna, postanowił zacząć filmować wydarzenia z życia rodziny.

Zdjęcia zrealizowane w czasie jednego z wyjazdów Kasi Hassa do sanatorium w Rabce, której towarzyszyła mama Irena. Ujęcia plenerowe. Irena z Kasią idą chodnikiem. Mijają zabytkowy kościół w Rabce (Muzeum im. Władysława Orkana). Później widzimy je idące w towarzystwie kobiety z chłopakiem, podchodzą do furtki domu. Nieczytelne, ciemne ujęcie. Ujęcie na ulicy przed domem handlowym „Gazda”: Kasia buja się w konnej bryczce (urządzenie, do którego wrzuca się monety), obok stoi Irena. Za nimi na szklanych drzwiach widać nazwę sklepu „D.H. Gazda”. Scena na peronie na dworcu kolejowym, Kasia żegna się ze Zbigniewem, który wsiada do wagonu pociągu. Scenki z placu zabaw, Irena i Kasia siedzą na huśtawkach, Kasia robi fikołki na drążku. Kasia jeździ na rowerze po placyku, później razem z drugą dziewczynką wspinają się wewnątrz dużej makiety kuli ziemskiej (przyrząd dla dzieci na placu zabaw). Scenki z wesołego miasteczka: Kasia kręci się na karuzeli z samolotami, jeździ samochodzikiem, siedzi w obracającej się kapsule z napisem „Apollo”, podnosi się i opuszcza w helikopterze.

słowa kluczowe Rabka-Zdrój  kościół  muzeum im. Stanisława Orkana w Rabce  spacer  zabawka  dom handlowy  pociąg  peron  wagon  pożegnanie  podróżny  plac zabaw  huśtawka  drabinki  rower  wesołe miasteczko  karuzela