Archiwum Rodziny Hassa

kolekcja Archiwum Rodziny Hassa
autorzy/autorki Zbigniew Hassa
występują Irena Hassa; Joanna Hassa; Katarzyna Hassa; Elżbieta Żelazko; Józef Żelazko; Agnieszka Żelazko; Adam Żelazko; Jadwiga Hassa; Stanisław Hassa; Regina Hassa; Janina Klepaczewska; Piotr Klepaczewski; Tadeusz Hassa; Leszek Hassa; Zofia Hassa; Michał Hassa
rok 1988

Autorem filmów jest Zbigniew Hassa, od 14. roku życia pracował jako elektromonter w Tramwajach Warszawskich (wtedy MZK). Gdy urodziły się jego córki Joanna i Katarzyna, postanowił zacząć filmować wydarzenia z życia rodziny.

Kontynuacja poprzedniego filmu, pierwsza komunia święta Agnieszki Żelazko, siostrzenicy Zbigniewa Hassa. Zdjęcia plenerowe. Agnieszka w sukience komunijnej w towarzystwie rodziny idzie drogą obok lasku. Przed kościołem św. Katarzyny stoją dziewczynki w sukienkach komunijnych, wśród nich Agnieszka, widać też wielu członków rodzin, ktoś trzyma kamerę. Dziewczynki przed kościołem pozują z zakonnicą do grupowej fotografii, trzymając w rękach obrazki. Widok na kościół. Cała rodzina idzie drogą, na przedzie Agnieszka w sukience komunijnej i Kasia. Sceny z przyjęcia komunijnego w domu rodziny Żelazko. Dzieci siedzą przy stoliku przed domem, jeden z chłopców głaszcze pieska. Na stoliku widać talerz z pokrojonym ciastem. Dzieci się śmieją. Ujęcia z wnętrza domu, gdzie dorośli świętują przy zastawionym stole, są tu widoczni między innymi Irena Hassa, bracia Zbigniewa – Tadeusz i Leszek, jego rodzice – Jadwiga i Stanisław oraz babcia – Regina. Na podwórku Kasia i Agnieszka tańczą, trzymając się za ręce, chłopcy wspięli się na drzewo, przed kamerą stoją mała dziewczynka i chłopiec, Kasia udaje, że stuka ich po główkach paletkami do badmintona.

słowa kluczowe pierwsza komunia święta  kościół  kościół św. Katarzyny  dzieci  rodzina  fotografia  obrazek  zakonnica  zabawa  pies  przyjęcie  ciasto  szklanka  wspinanie na drzewo  badminton