Archiwum Rodziny Hassa

autorzy/autorki Zbigniew Hassa
występują Irena Hassa; Zbigniew Hassa; Joanna Hassa; Katarzyna Hassa
rok 1988–1989

Autorem filmów jest Zbigniew Hassa, od 14. roku życia pracował jako elektromonter w Tramwajach Warszawskich (wtedy MZK). Gdy urodziły się jego córki Joanna i Katarzyna, postanowił zacząć filmować wydarzenia z życia rodziny.

Relacja z wizyty przyjaciół rodziny Hassa Daisy i Raimunda, Szwajcarów. Ujęcia plenerowe, ulice Warszawy. Daisy i Raimund stoją w towarzystwie Ireny i Joasi w okolicach Dworca Centralnego. Ujęcia Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Ujęcie budynku hotelu Marriott, z logiem LOT na fasadzie, później na stojących przed nim Irenę z córką i Szwajcarów. (W tym hotelu zatrzymali się wtedy Daisy i Raimund). Spacer ulicami warszawskiej Starówki, obok Zamku Królewskiego, po rynku Starego Miasta, obok Barbakanu. Widać Irenę z obiema córkami, Daisy i Raimunda. Wnętrze mieszkania, okolice świąt Bożego Narodzenia. Asia i Kasia siedzą na fotelach obok ozdobionej choinki. Kasia zakłada czepek na łepek małego pieska, Funi. Pies nie jest zadowolony, trzyma czepek w zębach. Sceny ze spotkania towarzyskiego w mieszkaniu rodziny Hassa. Przy stole siedzą Irena, pan Kazimierz (znajomy zaopatrzeniowiec z wyjazdów kolonijnych) i znajomy Tatar z Gwoźnicy Górnej o nazwisku Kozimor. Pan Kozimor całuje Irenę. Irena ogląda jakąś kartkę, mężczyźni wychylają wódkę z kieliszków. Mężczyźni obejmują się przed kamerą. Irena zakłada na głowę kapelusz i tańczy z panem Kozimorem. Sceny z rodzinnego spaceru w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Spacerujące Joasia i Kasia, w kolejnych ujęciach Irena ze Zbigniewem. Zbigniew kuca nad brzegiem stawu, w którym pływają kaczki. Zdjęcia plenerowe. Wielkanoc. Przed kościołem stoi stół zastawiony koszyczkami ze święconką, Joasia dostawia swój koszyczek. Irena stoi z obiema córkami, ksiądz święci pokarmy. Irena z córkami idą z koszyczkiem.