Archiwum Rodziny Janczurów

występują Zbigniew Janczur; Wanda Janczur
kraj USA
rok 1975

Film z czterodniowej wycieczki nad wodospad Niagara. Wanda i Zbigniew Janczurowie przyjechali tam z Nowego Jorku w maju 1975 roku. Na miejscu sfilmowali najważniejsze atrakcje turystyczne i obiekty architektoniczne, m.in. panoramę wodospadu Niagara, filmowaną zarówno u jego podnóża, jak i z góry, Tęczowy Most (Niagara Falls International Rainbow Bridge) łączący Kanadę i USA oraz bardzo charakterystyczną Skylon Tower. Widzimy także samych małżonków, spacerujących wśród turystów, gestykulujących, osłaniających się przed wodą. Jak mówi syn Wandy i Zbigniewa, Ireneusz: „mama wspominała oszałamiający zapach kwitnących akacji tam, gdzie zatrzymali się w okolicach wodospadu”.

słowa kluczowe wodospad Niagara  Niagara  Tęczowy Most  Niagara Falls International Rainbow Bridge  Kanada  USA  Stany Zjednoczone  Ameryka Północna  Skylon Tower  taras widokowy  turystyka  podróże