Archiwum Rodziny Janczurów

autorzy/autorki Zbigniew Janczur; Wanda Janczur
kraj USA
rok 1976

Film nakręcony podczas Operation Sail w Nowym Jorku w roku 1976. Międzynarodowy zlot żaglowców uświetnił obchody 200-lecia niepodległości USA. Wzięło w nim udział 16 żaglowców z całego świata, m.in. bardzo charakterystyczny AV Amerigo Vespucci, a także polski Dar Pomorza oraz ponad 100 mniejszych jachtów żaglowych. Film pokazuje ich paradę, żaglowce majestatycznie płyną otoczone mniejszymi jednostkami wodnymi, jachtami i łodziami motorowymi. Nad wodą unosi się sterowiec, a z portowego wybrzeża wszystko obserwują nowojorczycy i turyści.

słowa kluczowe USA  Stany Zjednoczone  niepodległość  rocznice  żaglowce  parada żaglowców  Operation Sail 1976  200. rocznica uzyskania niepodległości przez USA  sterowiec  Nowy Jork  New York  NYC  miasto  metropolia  AV Amerigo Vespucci  Dar Pomorza  Operacja Żagiel