Archiwum Rodziny Kamińskich

kolekcja Archiwum Rodziny Kamińskich
autorzy/autorki Andrzej Kamiński
rok 1983

Film ze ślubu przyjaciół Andrzeja Kamińskiego – Zbigniewa i Misi. Państwo młodzi wysiadają z dużego fiata i wchodzą do Urzędu Stanu Cywilnego na warszawskiej Pradze, przy ul. Ludwika Mycielskiego (współcześnie mieści się tam Urząd Skarbowy). Młoda para staje przed urzędnikiem, składa przysięgę i podpisuje dokumenty. Po zawarciu małżeństwa przyjmuje gratulacje od rodzin i pozostałych gości, po czym wsiada do auta i udaje się do kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Alfreda Nobla, gdzie zawarty zostaje ślub kościelny. Państwo młodzi ponownie przyjmują gratulacje, zbierają rozrzucone na dobrą wróżbę monety i wsiadają do samochodu. Wracają do domu zlokalizowanego u zbiegu ulic Holenderskiej i Peszteńskiej na warszawskiej Pradze.

słowa kluczowe Polska  ślub  państwo młodzi  młoda para  religia  obrzędy religijne  ksiądz  Urząd Stanu Cywilnego  USC  fiat 125p  duży fiat  obrączki  zbieranie monet