Archiwum Rodziny Kamińskich

autorzy/autorki Andrzej Kamiński
występują Andrzej Kamiński; Urszula Kamińska; Katarzyna Kamińska
rok 1985

Film z wyjazdu wakacyjnego do wsi Waplewo pod Olsztynkiem w 1985 roku. Wziął w nim udział m.in. Andrzej Kamiński z żoną Urszulą i mającą około 1,5 roku córką Katarzyną, przyjaciele Zbigniew i Misia oraz szwagier Marek i jego żona Bożena. Typowe sceny rodzajowe z wakacji: odpoczynek na leżakach, zabawa z dziećmi, rozmowy. Choć nie ma po tym śladu w filmie, Andrzej Kamiński wspomina, że w ramach wyjazdu udało się kilkukrotnie wyskoczyć na ryby nad pobliskie jezioro – wędkarstwo było jego ówczesną pasją i zarazem sposobem na relaks. Zima 1985 roku. Niedzielny spacer po warszawskim osiedlu Przyczółek Grochowski, w okolicach kaplicy – wówczas budowa kościoła dopiero się rozpoczynała i miała się zakończyć dekadę później. Andrzej Kamiński z żoną i córką idą oblodzonymi uliczkami osiedlowymi i drogami.

słowa kluczowe Polska  Waplewo  Olsztynek  wędkarstwo  badminton  wypoczynek  leżak  fiat 125p  FSO 125p  duży fiat  zima  lód  śnieg  rodzina  taniec