Archiwum Rodziny Kamińskich

autorzy/autorki Andrzej Kamiński
występują Andrzej Kamiński; Urszula Kamińska
rok 1983

Przyjęcie ślubne szwagra Andrzeja Kamińskiego – Marka i jego żony Bożeny w mieszkaniu na warszawskim Przyczółku Grochowskim. Impreza odbyła się po ślubie cywilnym, a przed ślubem kościelnym, które w tym przypadku dzieliły około dwa tygodnie. Typowe sceny rodzajowe: spotkanie przy suto zastawionym stole, odświętnie ubrani uczestnicy jedzą, wznoszą toasty, palą papierosy. Film wieńczą sceny ze ślubu kościelnego Marka i Bożeny w Sulejówku, niestety fatalne jakościowo. Andrzej Kamiński określa je mianem „próby sfilmowania ceremonii”, a nie jako film z zaślubin.

słowa kluczowe Polska  Sulejówek  Warszawa  ślub  ślub cywilny  ślub kościelny  impreza rodzinna  alkohol  papierosy  choinka  ksiądz  msza  toast