Archiwum Rodziny Krzeszowiaków

kolekcja Archiwum Rodziny Krzeszowiaków
autorzy/autorki Leszek Krzeszowiak
rok 1979

Leszek Krzeszowiak był narciarzem (m.in. wicemistrzem Polski w slalomie w 1949 roku w Karpaczu), trenerem narciarskim, wykładowcą akademickim, sędzią, dyrektorem Wydziału Sędziowskiego i Narciarstwa Powszechnego w Polskim Związku Narciarskim. Pasjonował się też filmowaniem sportu oraz ważnych wydarzeń, nie tylko rodzinnych. Zdjęcia kręcone były czechosłowacką kamerą Admira 16 mm.

Film nagrany ostatniego dnia pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, 10 czerwca 1979 roku. Ujęcia z balkonu na pierwszym piętrze mieszkania rodziny Krzeszowiaków przy ulicy Królowej Jadwigi w Krakowie. W oddali widoczny charakterystyczny ołtarz i zgromadzone przed nim na krakowskich Błoniach tłumy wiernych.

(KN)

słowa kluczowe Kraków  papież  Jan Paweł II  pielgrzymka  msza  ołtarz  tłumy  księża  biskupi  kamera Admira  wierni  katolicyzm  wydarzenia historyczne