Archiwum Rodziny Krzeszowiaków

kolekcja Archiwum Rodziny Krzeszowiaków
autorzy/autorki Leszek Krzeszowiak
występują Barbara Krzeszowiak; Małgorzata Krzeszowiak; Barbara Krzeszowiak; Pimpuś
rok 1963–1965

Leszek Krzeszowiak był narciarzem (m.in. wicemistrzem Polski w slalomie w 1949 roku w Karpaczu), trenerem narciarskim, wykładowcą akademickim, sędzią, dyrektorem Wydziału Sędziowskiego i Narciarstwa Powszechnego w Polskim Związku Narciarskim. Pasjonował się też filmowaniem sportu oraz ważnych wydarzeń, nie tylko rodzinnych. Zdjęcia kręcone były czechosłowacką kamerą Admira 16 mm.

Ten film, który powstał w latach 1963–1965, poświęcony jest przede wszystkim pokazom gimnastycznym na płycie stadionu, prawdopodobnie jest to stadion WKS Wawel, który znajdował się w tej samej dzielnicy Krakowa, w której mieszkała rodzina Krzeszowiaków. Kobiety z szarfami tańczą i wykonują różne układy choreograficzne. Następnie przenosimy się do mieszkania rodziny Krzeszowiaków. Małgorzata i Barbara siedzą przy stole, śmieją się do kamery i pokazują uszyte właśnie laleczki. Ich mama leży z tyłu na tapczanie i czyta gazetę. W scenie finałowej rodzina z psem Pimpusiem wygląda przez okno mieszkania.

(KN)

słowa kluczowe Kraków  stadion  gimnastyka  szarfa  układ choreograficzny  próba  trybuna  pokój  tapczan  lalki  gazeta  pies  okno  święto państwowe