Archiwum Rodziny Witków

kolekcja Archiwum Rodziny Witków
występują Teresa Witek; Lucjan Witek; Maria Sojka; Wiktor Sojka; Eugeniusz Sojka; Marek Sojka; Henryk Sojka; Anna Kocyba; Józef Kocyba; Jan Kocyba; Alojzy Sojka; Helena Witek;   Paweł Wieczorek; Gertruda Wieczorek; Krystian Wieczorek; Józef Wieczorek; Gabriela Wieczorek; Beata Wieczorek; Gertruda Hońca; Ryszard Hońca; Kamil Hońca; Lucjan Bronder
rok 1969

Cz. 1

Nic o tym nagraniu nie wiadomo, prawdopodobnie znajdowało się na szpuli, na której nagrano późniejszy film. Scena nagrana najprawdopodobniej w przedszkolu. Dzieci w przebraniach (m.in. pióropusze, górnicze czapki, kapelusze muchomorów, kowbojskie kapelusze, korony, wianki) przechodzą w parach z jednego pomieszczenia do drugiego. Towarzyszą im przedszkolanki.

Cz. 2

Teresa Witek, Lucjan Witek – państwo młodzi. Maria i Wiktor Sojka – rodzice panny młodej, Eugeniusz Sojka – brat panny młodej (i jednocześnie jeden ze świadków) i jego synowie: Marek i Henryk, Anna Kocyba – siostra panny młodej, z mężem Józefem i synem Janem, ks. Alojzy Sojka OMI – kuzyn panny młodej. Helena Witek – matka pana młodego, Paweł Wieczorek – wujek i ojciec chrzestny pana młodego, z żoną Gertrudą i z dziećmi: Krystianem, Józefem, Gabrielem i Beatą, Gertruda Hońca – ciotka pana młodego z mężem Ryszardem i synem Kamilem, Lucjan Bronder – kolega pana młodego, świadek.

Sceny ze ślubu kościelnego Teresy (z domu Sojka) i Lucjana Witka. Para młoda ze świadkami podjeżdża taksówką (GAZ-21 Wołga) pod kościół św. Stanisława Kostki w Lublińcu. Wnętrze kościoła. Mszy przewodniczy kuzyn Teresy ks. Alojzy Sojka. Para młoda stoi przed ołtarzem z boku po prawej stronie. Kapłani podchodzą do tabernakulum, za nimi nowożeńcy. Fasada kościoła i klasztoru. Stojące na dziedzińcu taksówki. Ludzie wychodzą z kościoła, czekają na młodych, kiedy ci pojawiają się, składają im życzenia. Zarówno państwo młodzi, jak i świadkowie są stosunkowo lekko ubrani, a jest luty, wobec tego wsiadają do taksówki i odjeżdżają. Przedni fotel pasażera zajmuje Eugeniusz Sojka (brat Teresy i jeden ze świadków) ze swoimi synami na kolanach: Henrykiem (w czerwonym berecie) i Markiem (w białym berecie). Goście stoją na dziedzińcu kościoła, czekają na taksówki, które odwiozą ich do domu panny młodej w Lublińcu, gdzie odbywa się przyjęcie weselne.

(KN)

słowa kluczowe przedszkole  dzieci  kostiumy  ślub  kościół  taxi  wołga GAZ-21  para młoda  świadkowie  Lubliniec  msza  ołtarz  życzenia