Archiwum Rodziny Krajewskich

autorzy/autorki Jarosław Krajewski
występują Jarosław Krajewski
rok 1984

Autorem filmu jest Jarosław Krajewski (ur. w 1952 roku w Poznaniu), który pierwszą kamerę dostał w prezencie od swoich rodziców jeszcze jako nastolatek. Od tamtej pory filmował ważne wydarzenia i życie rodzinne: wesela, wakacyjne wyjazdy w okolice Powidza, a także dorastanie córek Pauli i Zuzanny. Jarosław interesował się dziennikarstwem, w młodości należał do Klubu Dziennikarzy Młodzieżowych (KDM), później pracował m.in. w biurze i zakładowej gazecie w fabryce mebli oraz jako pilot wycieczek po Europie. Obecnie mieszka w Edynburgu w Szkocji.

Najprawdopodobniej 1984 rok. Wizyta w Baworowie, która odbyła się w ramach wyjazdu Klubu Dziennikarzy Młodzieżowych do Szklarskiej Poręby. Członkami KDM, który istniał w latach 1983–1990, byli najlepsi absolwenci rocznego kursu dla młodych dziennikarzy. Łącznie w historii organizacji było to nie więcej niż 40 osób, wśród nich Jarosław Krajewski, autor niniejszego filmu, i jego żona. Film nagrany został w trakcie wizyty w Baworowie i okolicach. Uczestnicy spacerują leśnymi szlakami, zachwycają się lokalną architekturą, a także odwiedzają zamek Czocha, gdzie z wieży widokowej podziwiają płynącą pośród zalesionych brzegów rzekę Kwisę. Ponieważ wyjazdy KDM miały charakter rodzinny, film zamyka sekwencja zabawy dzieci młodych dziennikarzy, które bawią się w pustej w sezonie zimowym fontannie.

słowa kluczowe Baworowo  zamek Czocha  Kwisa  Klub Dziennikarzy Młodzieżowych  Szklarska Poręba  turystyka piesza  rekreacja  spacer  fontanna