Archiwum Rodziny Krajewskich

autorzy/autorki Jarosław Krajewski
występują Albin Krajewski; Kazimiera Krajewska; Paula Krajewska
rok 1978

Autorem filmu jest Jarosław Krajewski (ur. w 1952 roku w Poznaniu), który pierwszą kamerę dostał w prezencie od swoich rodziców jeszcze jako nastolatek. Od tamtej pory filmował ważne wydarzenia i życie rodzinne: wesela, wakacyjne wyjazdy w okolice Powidza, a także dorastanie córek Pauli i Zuzanny. Jarosław interesował się dziennikarstwem, w młodości należał do Klubu Dziennikarzy Młodzieżowych (KDM), później pracował m.in. w biurze i zakładowej gazecie w fabryce mebli oraz jako pilot wycieczek po Europie. Obecnie mieszka w Edynburgu w Szkocji.

Wczasy zakładowe w Kołobrzegu w roku 1978, na które córka Jarosława Krajewskiego, Paula, pojechała z dziadkami, Albinem i Kazimierą. Sceny rodzajowe z wyjazdu rekreacyjnego, typowe dla wyjazdów nad morze: odpoczynek i zabawa na plaży, taplanie się w wodzie i zabawa w wiosłowej łodzi nieopodal mola. Oglądamy również m.in. stare kołobrzeskie molo, po którym dzielnie spaceruje Paula pod czujnym okiem dziadka, i sąsiadujące z nim monumentalne sanatorium uzdrowiskowe „Bałtyk”. Jak to na wyjeździe z dzieckiem, nie obyło się bez zabawy w piaskownicy i na huśtawkach czy wizyty w stajni, gdzie Paula miała okazję pogłaskać konia.

słowa kluczowe plaża  wydmy  molo  Kołobrzeg  „Bałtyk”  plac zabaw  spacer  stajnia  sanatorium  łódź wiosłowa  odpoczynek  wakacje  dziadkowie  wczasy zakładowe  sztuka uliczna  rzeźby