Archiwum Rodziny Kamińskich

autorzy/autorki Andrzej Kamiński
występują Andrzej Kamiński; Urszula Kamińska
rok 1983

Grudzień 1983 roku, osiedle Przyczółek Grochowski w Warszawie. Przygotowania do wyjazdu na ceremonię ślubu cywilnego szwagra Andrzeja Kamińskiego – Marka i jego przyszłej żony Bożeny. Do położonego przy ul. Ludwika Mycielskiego Urzędu Stanu Cywilnego (obecnie mieści się tam Urząd Skarbowy) przyszli małżonkowie jadą wypożyczoną na tę okazję od kuzyna ładą. Samochód ma wiązankę kwiatów przytwierdzoną do maski i ozdoby na przedniej szybie. Powoli rusza pokrytymi warstwą błotnistego śniegu ulicami w kierunku USC.Urząd Stanu Cywilnego. Państwo młodzi i goście czekają stłoczeni na rozpoczęcie ceremonii, następnie wchodzą do sali ślubów, gdzie para młoda zasiada na krzesłach naprzeciwko urzędnika i powtarza za nim słowa przysięgi małżeńskiej.

słowa kluczowe samochód, zima, ślub, małżeństwo, Urząd Stanu Cywilnego, USC, śnieg, ceremonia ślubu, para młoda, państwo młodzi, FSO 125p, duży fiat, fiat 126p, „maluch”, łada, zaporożec, samochody okresu PRL, Warszawa, Przyczółek Grochowski