Cz. 1
Młoda para wychodzi z urzędu stanu cywilnego i wsiada do zaparkowanej pod budynkiem taksówki, czarnej wołgi (GAZ-24 – Wołga). Zebrani goście składają młodej parze życzenia, wręczają kwiaty. Nowożeńcy wsiadają do taksówki i udają się do sali weselnej. Po wejściu piją pierwszy kieliszek szampana. Goście weselni wchodzą do sali, mówią coś do kamery.
Cz. 2
Młody mężczyzna stoi przy samochodzie, białym volkswagenie „garbusie”, zamyka bagażnik i uśmiechając się, macha do kamery. Reszta rodziny wysiada z samochodu, jedna z kobiet trzyma w rękach prezent, zapakowany w ozdobny papier. Członkowie rodziny siedzą przy drewnianym stole przed domem na wsi. Z domu wychodzi młoda kobieta z wiadrem, którego zawartość wylewa na podwórko. Rodzina spędza czas na podwórku, wszyscy się śmieją, piją wspólnie nalewkę z małych kieliszków. Jedna z kobiet podchodzi do stołu i pije prosto ze stojącej na nim karafki z trunkiem. Dziewczynki wspólnie z kobietami karmią kury biegające po podwórku, tańczą, dorośli wygłupiają się i piją nalewkę, mężczyźni piją wodę z wiadra zawieszonego na studni.
Cz. 3
Mężczyzna ubrany w mundur Wojska Polskiego spaceruje po parku z kobietą, para trzyma się za ręce. W następnym ujęciu z kobietą parkową alejką idzie inny młody mężczyzna. Kobieta i mężczyzna w mundurze siedzą na ławce, palą papierosy, spacerują. Mężczyzna widoczny wcześniej na krótkim ujęciu z parku idzie w stronę filmującego go Włodzimierza, macha w stronę kamery. Mężczyzna z kobietą rozmawiają oparci o barierkę nad brzegiem Odry.
Cz. 4
Mieszkanie, seria zbliżeń na kobietę oraz mężczyznę, który leży na tapczanie i pali papierosy. Kobieta poprawia fryzurę, siada obok mężczyzny. Para rozmawia, śmieje się, mężczyzna całuję ją w policzek. Jeden ze znajomych gra na gitarze, drugi czesze włosy. Kobiety przeglądają się w lustrze, przechadzają się po pokoju, później jedna z nich gra na gitarze.
Cz. 5
Ujęcie z Urzędu Stanu Cywilnego we Wrocławiu, zbliżenia na młodą parę, zgromadzonych gości, urzędnika. Pan młody oraz świadek ubrani są w wojskowe mundury galowe. Para młoda składa przysięgę, wymienia się obrączkami i razem ze świadkami podpisuje akt małżeństwa. Kierownik urzędu stanu cywilnego składa nowożeńcom gratulacje. Ujęcia sprzed urzędu jego fasady oraz najbliższej okolicy. Z budynku wychodzi młoda para i świadkowie, wsiadają do zaparkowanego samochodu FSO Warszawa i odjeżdżają.
Cz. 6
Mieszkanie, goście siedzą przy zastawionym stole, jedzą i rozmawiają. Poziome ujęcie okna.
(AT)