Archiwum Rodziny Krajewskich

autorzy/autorki Jarosław Krajewski
występują Jarosław Krajewski
rok 1984

Szklarska Poręba, przypuszczalnie 1984 rok. Wyjazd terenowy Klubu Dziennikarzy Młodzieżowych (KDM) przy Komitecie Wojewódzkim Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej w Poznaniu. Członkami KDM, który istniał w latach 1983–1990, byli najlepsi absolwenci rocznego kursu dla młodych dziennikarzy. Łącznie w historii organizacji było to nie więcej niż 40 osób, wśród nich Jarosław Krajewski, autor niniejszego filmu, i jego żona. Film tworzą sceny rodzajowe nagrane podczas wyjazdu KDM do Szklarskiej Poręby: spacery ulicami miasta i po okolicy, wygłupy. Widać, że na wyjeździe panuje znakomita atmosfera, wspólne spędzanie czasu przynosi uczestnikom wiele radości. Film otwierają i zamykają sekwencje z autokaru, kamera towarzyszyła więc uczestnikom przez cały wyjazd.

słowa kluczowe KDM, Klub Dziennikarzy Młodzieżowych, Szklarska Poręba, dziennikarstwo, zabawa, księgarnia, autokar, wygłupy, zabawa, wyjazd, podróże, spacer, las, potok, góry, wodospad