Archiwum Rodziny Hassa

występują Irena Hassa; Zbigniew Hassa; Joanna Hassa; Katarzyna Hassa
lokacje Warszawa, Polska
rok 1989–1990

Autorem filmów jest Zbigniew Hassa, od 14. roku życia pracował jako elektromonter w Tramwajach Warszawskich (wtedy MZK). Gdy urodziły się jego córki Joanna i Katarzyna, postanowił zacząć filmować wydarzenia z życia rodziny.

Impreza sylwestrowa w mieszkaniu rodziny Hassa na warszawskim Wilanowie. Na filmie widoczny jest Zbigniew Hassa, jego żona Irena, córki Joanna i Katarzyna. Kasia uczesana w dwa kucyki trzyma kieliszek z kolorowym napojem, przesyła całusa do kamery. Siedząca obok ubranej choinki Joasia, również z kieliszkiem w dłoni, macha do kamery. Zbliżenie na choinkę i ozdoby sylwestrowe zawieszone pod sufitem: girlandę, balon, serce z kartonu z datą 1989. Dziewczyny podrzucają confetti. Irena Hassa (w jasnej tunice i okularach) siada przy stole, na którym widać butelkę szampana, obok siadają córki, stukają się kieliszkami. Siedzący na kanapie Zbigniew wygłupia się do kamery razem z Kasią, bawią się zimnym ogniem. Siostry siedzą na kanapie pokrytej patchworkową narzutą, pierwsza trzyma w ręku książkę, druga zjada ciasteczko. Obrazki z mieszkania: widać udekorowaną choinkę, włączony telewizor, Irenę wkładającą coś do szafy. Regał z przeszkloną witryną, w nim ustawione szklanki i kieliszki, świąteczne kartki. Przez uchylone drzwi do łazienki widać Kasię myjącą ręce przy umywalce. Kasia i Joasia bawią się szmacianymi stworkami, za nimi widoczne jest biurko, na którym stoi mała ubrana choinka i biurowa lampka.

słowa kluczowe Polska  Warszawa  Wilanów  Sylwester  mieszkanie  toast  choinka  confetti  szampan  zimne ognie  ozdoby  telewizor  łazienka  umywalka  telewizor  biurko  zabawa