Archiwum Rodziny Krajewskich

autorzy/autorki Jarosław Krajewski
występują Jarosław Krajewski; Paula Krajewska; Zuzanna Krajewska
rok 1986

Rok 1986. Impresja filmowa z wyjazdu Jarosława Krajewskiego z żoną i córkami do Białowieży, na zaproszenie znajomego dendrologa pracującego w Polskiej Akademii Nauk. Rodzina pojechała tam z Poznania autostopem. Film rozpoczyna sekwencja ze Starej Białowieży, gdzie pod tablicą informacyjną, w otoczeniu starego, potężnego drzewostanu, kręcą się dzieci i turyści. Kamera powoli filmuje ludzi siedzących w kręgu przy wejściu do lasu. Następnie oglądamy sceny rodzajowe z wyjazdu rodzinnego, migawki z Białegostoku i liczne ujęcia z samej Białowieży: spacery po mieście, odpoczynek przy kwaterze, zabawa na płytkim, dziecięcym basenie i odwiedziny w zagrodzie, gdzie dzieci mają okazję obserwować żywy symbol puszczy – nizinnego żubra.

słowa kluczowe Białystok, dendrologia, Białowieża, Stara Białowieża, żubr, basen, drzewa, puszcza, natura, wakacje, odpoczynek, Polska Akademia Nauk, PAN