Archiwum Rodziny Lissowskich

autorzy/autorki ; prawdopodobnie Jan Lissowski
kraj Niemcy; Polska

Cz. 1

Niemiecki film edukacyjno-przyrodniczy. Plansza z napisem „Junge Bären im Zoologischen Garten”. Zoo. Niedźwiedzica brunatna z trójką młodych na wybiegu. Niedźwiadki wspinają się na konar, wieszają się na nim, kopią dziury w ziemi, turlają się, tulą do matki. Film kończy długa sekwencja ssania sutków matki przez całą trójkę. „RWU. Reichsanstalt für Film und Bild in Wissenschaft und Unterricht”.

Cz. 2

Druga część filmu, a właściwie drugi odrębny film z tej samej taśmy pokazuje ćwiczenia wojsk łączności, montowanie i obsługę radiostacji polowej. Około roku 1958–1959 Jan Lissowski był na ćwiczeniach w Szkole Oficerów Łączności w Zegrzu Północnym. Przypuszczalnie film powstał właśnie tam.

(KN)

słowa kluczowe RWU  niemieckie archiwalia  zoo  wybieg  niedźwiedzie brunatne  karmienie  wojsko  jednostka wojskowa  żołnierze  łączność  ćwiczenia  radiostacja  maszt