Archiwum Rodziny Hajnoszów

autorzy/autorki Maria Gepner-Hajnosz
występują Maria Gepner-Hajnosz; Alex
kraj Nigeria

Maria Gepner Hajnosz, architektka, w latach 1975–1983 wykładowczyni na Uniwersytecie Ahmadu Bello w Zarii (Nigeria). Brała udział w Powstaniu Warszawskim razem z matką Stefanią Gepner i bratem Bolesławem, pracowali w kuchni. Bolesław zginął w Powstaniu w wieku 13 lat.

Ujęcia z jadącego samochodu, poboczem idzie mężczyzna niosący na głowie stertę drewna. Zaparkowany przy drodze samochód Marii (mini morris moke), ujęcia roślin uprawnych i pomarańczowych kwiatów. Ujęcia z jadącego samochodu. Obok zaparkowanego auta Marii przechadza się Alex, Brytyjczyk, przyjaciel Marii, wykładowca uniwersytecki. Ujęcia z jadącego samochodu: stojący na poboczu mężczyzna w tradycyjnym stroju. Przez pole uprawne idzie kobieta niosąca worki na głowie. Pasący się osioł i krowa. Miejscowe dzieci zgromadzone wokół ogromnego baobabu, za którym stoi zaparkowany żółty samochód. Maria stoi na brzegu rozlewiska. Stado białych krów.

słowa kluczowe Afryka  Nigeria  Zaria  mężczyzna  samochód  mini morris moke  przyroda  ujęcia z samochodu  pola  osioł  krowa  baobab  dzieci