Archiwum Rodziny Lenarczyków

kolekcja Archiwum Rodziny Lenarczyków
autorzy/autorki Marek Lenarczyk. Elżbieta Lenarczyk
występują Marek Lenarczyk; Elżbieta Lenarczyk; Janina Lenarczyk; Stefania Boruta
rok 1986; 1987

Marek Lenarczyk, Elżbieta Lenarczyk (żona), syn, Janina Lenarczyk (mama Marka Lenarczyka), Stefania Boruta (mama Elżbiety Lenarczyk).

Film zrealizowany kamerą radziecką LOMO Super 8 mm. Sceny z życia rodziny Lenarczyków z lat 1986–1987. Wnętrze mieszkania. Kilkuletni syn Elżbiety i Marka je zupę, oblizuje łyżkę, wystawia język do kamery, bawi się samochodzikami, skacze i biega po pokoju, tańczy i śpiewa z babcią, mamą taty. Elżbieta zakrapla oczy swojej matce Stefanii. Zimowy plener. Chłopiec pcha sanki w głębokim śniegu. Ciepłe dni w ogrodzie przed domem: Elżbieta w stroju kąpielowym relaksuje się w hamaku, razem z matką siedzą na leżakach, chłopiec jeździ moskwiczem na pedały, je z mamą truskawki, huśta się w hamaku.

(KN)

słowa kluczowe mama, tata, dziecko, syn, niemowlę, rodzicielstwo, chłopiec, zabawa, zupa, ogród, sanki, śnieg, zima, język, krople do oczu, samochód na pedały, moskwicz, pies, strój kąpielowy, hamak, truskawki, leżak, kapelusz, pielenie, motyka, robienie na drutach