Archiwum Rodziny Kamińskich

autorzy/autorki Andrzej Kamiński
występują Andrzej Kamiński; Urszula Kamińska
rok 1984

Listopad 1984 roku. Mieszkanie Kamińskich na warszawskim osiedlu Przyczółek Grochowski. Opieka nad córką Urszuli i Andrzeja – Katarzyną, jej pierwsza kąpiel. W filmie małżeństwu Kamińskich towarzyszą rodzice, dziadkowie Kasi. Dziecko niedługo po narodzinach wróciło do domu ze szpitala, wciąż jeszcze nie uschła i nie odpadła pępowina. Matka karmi dziecko piersią, delikatnie czyści mu małżowiny uszne patyczkiem kosmetycznym i przeciera ciało mokrymi wacikami. Potem wraz z babcią delikatnie myje dziecko w wanience. Wykąpana dziewczynka zasypia.

słowa kluczowe Polska  Warszawa  rodzicielstwo  macierzyństwo  karmienie  karmienie piersią  pępowina  narodziny  higiena dziecka  higiena codzienna  czyszczenie uszu  smoczek  kąpiel  rodzina