Archiwum Rodziny Hassa

autorzy/autorki Zbigniew Hassa
występują Irena Hassa; Zbigniew Hassa; Joanna Hassa; Katarzyna Hassa
rok 1989

Autorem filmów jest Zbigniew Hassa, od 14. roku życia pracował jako elektromonter w Tramwajach Warszawskich (wtedy MZK). Gdy urodziły się jego córki Joanna i Katarzyna, postanowił zacząć filmować wydarzenia z życia rodziny.

Ciąg dalszy relacji z pierwszej komunii świętej Kasi. Zdjęcia plenerowe. Ujęcia sprzed kościoła św. Anny w Wilanowie: zbliżenie na Kasię, która stoi wśród innych dziewczynek w sukienkach komunijnych, widać też zakonnicę i zgromadzonych licznie rodziców, wśród nich Irenę. Dziewczynki składają ręce do modlitwy. Dzieci wchodzą do kościoła za ministrantami niosącymi krzyż i księdzem. Kasia wita się przed kościołem z rodziną. Ujęcie z jadącego samochodu rodziny Zbigniewa, idącej wzdłuż cmentarnego muru i machającej do filmującego. Ujęcia na osiedlu: do zaparkowanego żółtego fiata 125p (duży fiat, jego właścicielem był Józef, szwagier Zbigniewa) podchodzi Joasia, otwiera drzwi i pomaga wysiąść siostrze ubranej w sukienką komunijną. Ujęcie z dołu: na balkonie w bloku mieszkalnym stoją członkowie rodziny, machają do kamery. Kasia w otoczeniu rodziny idzie osiedlową uliczką. Towarzyszą jej brat Zbigniewa Leszek i siostra Zbigniewa Elżbieta z rodzinami. Ujęcia sprzed kościoła św. Anny. Zdjęcia zrealizowane w czasie tzw. białego tygodnia. Irena idzie z obiema córkami, prowadząc Kasię ubraną w sukienkę komunijną za rękę. Ujęcia sprzed kościoła św. Anny. Zakonnica trzymająca w rękach świecę ustawia dziewczynki w pary. Chłopcy i dziewczynki w strojach komunijnych wychodzą z kościoła.

słowa kluczowe Polska  Warszawa  kościół św. Anny w Wilanowie  pierwsza komunia święta  stroje komunijne  rodzice  zakonnica  modlitwa  ministrant  ksiądz  krzyż  cmentarz  fiat 125p  duży fiat  balkon  rodzina  biały tydzień