Archiwum Rodziny Hassa

autorzy/autorki Zbigniew Hassa
występują Irena Hassa; Józef Żelazko; Leszek Hassa; Michał Hassa
rok 1986

Autorem filmów jest Zbigniew Hassa, od 14. roku życia pracował jako elektromonter w Tramwajach Warszawskich (wtedy MZK). Gdy urodziły się jego córki Joanna i Katarzyna, postanowił zacząć filmować wydarzenia z życia rodziny.

Pierwsza komunia Michała Hassa, syna Leszka, brata Zygmunta. Wnętrze kościoła w Jabłonnej. Uroczyste wejście dzieci do kościoła. Michał stoi wśród chłopców. Procesja przed kościołem. Chłopcy, wśród nich Michał, wychodzą z kościoła. Ujęcia rodziny przed kościołem, widoczni są m.in. Irena, Józef Żelazko, Leszek Hassa – ojciec Michała i jego teściowie. Zbliżenie na Michała stojącego z ojcem. Przyjęcie komunijne w mieszkaniu Leszka w Legionowie. Rodzina stoi na balkonie, dzieci machają do kamery.

słowa kluczowe Polska  Legionowo  Jabłonna  pierwsza komunia święta  kościół  ksiądz  ministrant  dzieci  impreza rodzinna  balkon  dzieci